Usuwanie wyrobów zawierających azbest

Informacja Burmistrza Nidzicy na 2024 rok

Burmistrz Nidzicy informuje o możliwości składania wniosków o udzielenie dotacji celowych ze środków budżetu Gminy Nidzica na realizację przedsięwzięć związanych z usuwaniem i unieszkodliwianiem wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Nidzica.

Wnioski o udzielenie dotacji celowej ze środków budżetu Gminy Nidzica można składać do 28 czerwca 2024 r. Szczegółowe zasady udzielenia dotacji celowych określone zostały w Uchwale
nr LXXXIII/1049/2024 Rady Miejskiej w Nidzicy z dnia 29 lutego 2024 r. (Dz. U. Woj. Warmińsko-Mazurskiego z dnia 11 marca 2024 r. poz. 1539). Regulamin określający zasady i tryb udzielania oraz rozliczania dotacji celowych ze środków budżetu Gminy Nidzica na realizację przedsięwzięć związanych z usuwaniem i unieszkodliwianiem wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Nidzica oraz wniosek o udzielenie dotacji dostępne są:

• w Wydziale Gospodarki Mieniem Komunalnym i Rolnictwa Urzędu Miejskiego
  • w Nidzicy, Plac Wolności 1, pokój nr 43 w godzinach pracy urzędu tj.: poniedziałek – piątek godz. 7:30 – 15:30; na stronach internetowych www.nidzica.pl oraz www.bip.nidzica.pl w zakładce „Usuwanie wyrobów zawierających azbest”.

Wypełniony wniosek wraz z niezbędnymi załącznikami należy przesłać pocztą na adres: Urząd Miejski w Nidzicy, ul. Plac Wolności 1, 13-100 Nidzica lub złożyć w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Nidzicy, Plac Wolności 1, pokój nr 1 w godzinach 7:30-15:30.

Dotacja wypłacana będzie w miarę posiadanych w budżecie Gminy Nidzica na rok 2024 środków finansowych przeznaczonych na ten cel.

BURMISTRZ NIDZICY
/-/Jacek Kosmala